Ako si vyrobiť cheesecake santa jednohubky

santa-hat-cheesecake-21

Budeme potrebovať:

18 ks oreo sušienky,
3 lyžice masla,
250 g smotanový syr,
1/4 šálky kr. cukor,
2 ks vajíčka,
1/2 lyžičky vanilkového extraktu,
1 a 1/3 šálky bielej čokolády,
1/2 šálky + 1/3 šálky smotany na šľahanie,
čerstvé jahody,
2 lyžice práškový cukor.

 POSTUP:

Trúbu si predhrejeme na 180 stupňov a pripravíme si plech na pečenie o veľkosti 20 x 20 cm. Vystelieme ho dvojitou vrstvou alobalu tak, aby alobal presahoval kraje. Alobal potrieme rozpusteným maslom (1/2 lyžičky).

Oreo sušienky si nadrvíme a pridáme rozpustené maslo. Takto pripravené sušienky navrstvíme na alobal a dôkladne utlačíme.

V miske si pomocou elektrického šľahača vymiešame smotanový syr s kr. cukrom do hladka. Pridáme vajíčka, vanilkový extrakt a miešame, kým nedostaneme krémovú hmotu. Postupne pridávame smotanu na šľahanie (1/3 šálky) a miešame. Pridáme rozpustenú bielu čokoládu (nie horúcu). Takto pripravenú zmes vylejeme na sušienkové cesto a dáme do vyhriatej rúry zapiecť. Pečieme cca 40 minút.

Keď uplynie čas, koláč nevyberáme a necháme ho v trúbe odpočívať po dobu 15 minút. Vyberieme z trúby a necháme odpočívať 30 minút. Následne koláč zakryjeme fóliou a dáme na 3 hodiny do mrazničky alebo na 6 hodín do chladničky.

Keď uplynie čas, vyberieme koláč a nakrájame ho na kocky. Na každú kocku ukladáme jahodu, ktorú dozdobíme vyšľahanou zvyšnou šľahačkou s práškovým cukrom.

* Na zdobenie používame cukrárske vrecko alebo mikroténový sáčok, ktorému odstrihneme rožok.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Dobrú chuť!

Zdroj: cookingclassy

Vyspite sa kráľovsky! :) NovýNábytok.sk

You Might Also Like