Návod na výrobu adventného venca z ihličia a tuje

i_3218942

Zostrojiť takýto milý adventný venček nie je skutočne problém. Práca na ňom si totiž nevyžaduje nijakú zvláštnu zručnosť a uvidíte že po upevnení prvých viazaničiek vám už ostatok pôjde celkom od ruky.

Vetvičky ihličňanov a tuje nastrihajte na dĺžku 10-15 cm. Korpus adventného venca kúpite v Hobby obchodoch a namaľujte ho na zeleno, alebo ho môžete obaliť zeleným krepovým papierom. Pripravte si ozdobný drôt na viazanie kytíc a môžete začať.

i_3218934

Najprv na korpus upevnite začiatok drôtu a potom priložte niekoľko vetvičiek ihličia a tuje, ktoré uložíte vo forme malej viazaničky. Položte ich na korpus, prstami jednej ruky pridržte a druhou rukou upravte tak, aby vetvičky neskôr rovnomerne pokrývali vnútornú, vonkajšiu ale i vrchnú stranu korpusu.

i_3218938

Správne rozložené vetvičky oň potom 2-3 krát jemne priviažte. Potom priložte ďalšiu viazaničku vetvičiek a to tak, aby ste skryli drôt upevňujúci predchádzajúcu viazaničku a upevnite ju drôtom. Takto postupne pokračujete po obvode celého korpusu. Pri ukladaní a viazaní musíte dbať na to, aby vetvičky ihličia a tuje prečnievali pravidelne a neležali silno upevnené o korpus.

i_3218940

Pri ukladaní poslednej viazaničky buďte obzvlášť pozorní a drôt upevnite o korpus tak, aby ho nebolo pomedzi ihličie vidieť.

i_3218944

Ak máte základný venček hotový, upevniť sviečky už nie je žiaden problém. Poslúži vám na to hrubší, pevný drôt, ktorý zabodneme zo spodnej strany do sviečky v dostatočnej dĺžke aspon 3 cm a necháme ho cca 2-3 cm zo spodku prečnievať. Zbytok drôtu odštikneme kliešťami.

i_3218954Pozor, drôt musí byť skutočne dostatočne pevný, aby zdržal váhu sviečky, ktorá by sa mohla prevaliť a spôsobiť požiar. Takto ošetrenú sviečku potom zapichnite do pripraveného adventného venca. Ako dekoráciu môže použiť retiazky alebo iné vianočné ozdoby.

i_3218952

i_3218948

UPOZORNENIE: Sviečky na adventných vencoch nikdy nenechávame horieť v našej neprítomnosti a postaráme sa o to, aby vence ležali v každom prípade mimo dosah malých detí.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj : gaertnerblog.de

Vyspite sa kráľovsky! :) NovýNábytok.sk

You Might Also Like