Najlepší sviatočný zemiakový šalát, ktorý si ihneď zamilujete

majonezatorta

Zemiakový šalát s majonézou pozná asi každý z vás. Na jeho príprave nie je nič zložité. Pripravte si túto sviatočnú šalátovú roládu na Vianoce.

Budeme potrebovať:

200 g – mrkva
200 g – mrazený hrášok
350 g – zemiaky
1 ks – stredne veľké jablko + citrónová šťava
250 ml – voda – vývar zo zemiakov, hrášku a mrkvy, soľ, čierne korenie
20 g – želatína
6 lyžíc – majonéza
3 lyžice – kyslá smetana
6 ks – vajcia
korenie, petržlenová vňať na ozdobu

Postup:

1.

Mrkvu a zemiaky očistíme a nakrájame ich na malé kocky, ktoré vo veľkom hrnci zmiešame s rozmrazeným hráškom a túto zmes zalejeme studenou vodou.

2.

Pridáme soľ, čierne korenie a uvaríme do mäkka.

3.

Jablko očistíme a nakrájame na malé kocky, ktoré zalejeme lyžicou citrónovej šťavy, aby nezhnedli.

4.

Vajíčka uvaríme na tvrdo, očistíme ich a necháme úplne vychladnúť.

5.

Uvarenú zeleninu scedíme, ale vodu nevylievame. 250 ml vody z uvarených zemiakov, mrkvy a hrášku odoberieme a nasypeme do nej želatínu. Ak používate plátky, namočte plátky. Necháme želatínu napučať a následne vývar ohrejeme a želatínu rozpustíme. Do tejto želatínovej vody pridáme zemiaky, hrášok, mrkvu, nakrájané jablko, pridáme majonézu a kyslú smotanu a všetko dôkladne premiešame.

6.

Pripravíme si formu (28 x 13 cm, hĺbka 6 cm), ktorú vyložíme potravinárskou fóliou a navrstvíme tenkú vrstvu šalátu. Do stredu po celej dĺžke poukladáme uvarené vajíčka a navrstvíme zvyšný šalát. Vrch pekne uhladíme a odložíme do chladničky stuhnúť (najlepšie je nechať šalát odpočívať celú noc, aby sa chute dôkladne prepojili a hmota dobre stuhla).

7.

Po stuhnutí šalát opatrne vyberieme, potravinársku fóliu opatrne stiahneme a môžeme podávať ozdobené petržlenovou vňaťou. Krájame ostrým nožom, ktorý môžeme namočiť do teplej vody.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj : http://www.coolinarika.com/

Vyspite sa kráľovsky! :) NovýNábytok.sk

You Might Also Like