Najkrajšie vianočné dekorácie sú tie, ktoré vyrobíte sami! Do týchto ozdôb sa určite zamilujete!

safe_image

Kúzelná atmosféra Vianoc nás všetkých vracia do detstva. Rozžiarené detské očká pod vianočným stromčekom naplno nasávajú atmosféru rodinnej pohody. Patrí k tomu aj mnoho sviatočných symbolov. Adventný veniec, mikulášske balíčky a čižmy, vianočný kapor, stromček, príjemné chute a vône… Čas lásky a pohody by nebol tým pravým bez ručne robených vianočných ozdôb. Papierové vločky, snehuliaci z doma vyrobeného snehu, alebo gombíkoví sobíkovia – pri srdci zahrejú všetky ozdôbky.

 

Vianočné ozdoby vlastnými rukami

Základná zostava nástrojov je jednoduchá. Potrebujete ihlu s nitkami, nožnice, silikónovú pištoľ s tyčinkami. Na výrobu sa vám budú hodiť tiež plsť, rôznofarebné handričky, motúzky, stužky, kamienky, korálky a farebné papiere. Nestratia sa ani materiály ako šišky, jedľové vetvičky či viničové liany. A vo vašej blízkosti určite nájdete niekoľko obchodov s ďalšími pomôckami! Dokonca aj ponožky sa môžu hodiť – dajú sa z nich vyrobiť elegantní snehuliaci!

  1. Dekoratívne ozdoby s kúskov látok
    Hračky z látky sa na vianočnom stromčeku budú vynímať obzvlášť krásne. Môžete ich aj poukladať do nádhernej krabice a ako darček darovať priateľom.

2 (86)

Sviatočné vence
Zaveste si ich na vchodové dvere, nad krb alebo vedľa stromčeka. A vďaka prírodným materiálom je ich výroba extrémne jednoduchá. Najdôležitejšie je nájsť pevnú penovú základňu, alebo si ju vytvoriť z vetvičiek. Potom už vašim nápadom nestojí nič v ceste.

3 (98)

Adventný kaledár
Ak máte deti, určite by ste im mali urobiť tento adventný kalendár! Každá obálka, meštek so sladkosťami, alebo úlohou približujú Vianoce zasa o deň bližšie. Je to skutočná mágia a tiež veľkolepá výzdoba. Prezrite si tieto jednoduché inštrukcie, ako si vytvoriť vlastný adventný kalendár a z dostupných prostriedkov.

4

Ozdoby na stromček z plsti
Zdobenie vianočného stromčeka je vždy udalosť sama o sebe. Plstené hračky na ňom budú vyzerať úžasne a na výrobu sú úplne jednoduché – zapojte do tvorby aj deti.

5 (86)

Vianočné kompozície
Na okennom parapete alebo na voľnom mieste na podlahe si vyrobte vianočný kútik.

6 (74)

Vianočné stromčeky
Môžete ich urobiť z hocijakých materiálov: sisalu, lanka, gombíkov, plastu. Na vianočnom stole sa krásne vynímajú a tiež zútulnia aj rôzne kúty vášho domova. Originálny stromček z čajových vrecúšok prekvapí vašich priateľov dokonca aj v kancelárii.

7 (63)

Svietniky
Supernápad na nastolenie romantickej sviatočnej atmosféry. A výroba je superjednoduchá.

8 (57)

Ozdoby na slávnostný stôl
Udivte hostí a servírujte slávnostnú večeru s použitím elegantných dekorácií. Úspech je zaručený!

9 (38)

Papierové dekorácie
Tento originálny nápad vám pomôže veselo sa zabaviť aj s deťmi. Vianočné ozdoby z papiera sú na výrobu najekonomickejšie. Vločky, girlandy, alebo hračky – ani zďaleka nie všetko čo môžete z papiera vyrobiť.

10 (32)

Dekoratívne vankúše
Vôbec nie je potrebné bežať do obchodu a kupovať nové vankúše.  Radšej si poriadne odmerajte tie čo máte doma. Ušite im nové návliečky, alebo ornamentami ozdobte tie staré. Po sviatkoch ich môžete zvliecť a odložiť do budúceho roka.

11 (23)

Hračky 
Na túto výzdobu budete potrebovať poriadnu prípravu a nemalé úsilie. Ale výsledok stojí za to! Pekne sa hodia do hocijakého interiéru a deti ich priam zbožňujú. Dobre sa hodia aj ako vianočný darček pre blízkych.

12 (18)

Sviatočná atmosféra je veľmi dôležitá. Prekvapte seba aj svojich blížnych príjemnými maličkosťami. Podeľte sa s týmito vianočnými nápadmi aj s priateľmi nech môžete tvoriť spoločne!
Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

Vyspite sa kráľovsky! :) NovýNábytok.sk

You Might Also Like